Vil du jobbe med våre lærlinger, studenter og nytilsatte?
Vi har ledig en ny og spennende stilling i HR-avdelingen.
Vefsn kommunes HR-avdeling består av en stabsenhet på sju personer som jobber med et bredt spekter av oppgaver innenfor HR. Nå skal det opprettes en helt ny stilling, der avdelingen søker en kollega som får hovedansvar som koordinator for lærlinger, studenter og nytilsatte.
– Arbeidslivet har endret seg, og det er ikke så lett å få lærlinger lenger. Det er derfor en viktig stilling vi har utlyst, siden vi ønsker at de som tar utdanningsløp hos oss skal få best mulig opplæring og oppfølging hele veien. På den måten vil de være godt rustet til å bestå fagprøver og eksamener, sier HR-sjef Sissel Reinfjell.
Hun mener dette vil gi kommunen et fortrinn i rekrutteringsarbeidet, der de som har tatt utdanningen her på sikt også vil søke på de faste stillingene.
– Vedkommende som ansettes i den nye stillingen vil også ha et ansvar med å tildele mentorer og sørge for at alle nytilsatte blir ivaretatt. Dette vil forhåpentligvis bidra til at ansatte blir værende lenge i stillingene.
Dette er kvalifikasjonene som ønskes:
- Erfaring med veiledning og/eller pedagogisk kompetanse
- Erfaring med å holde kurs
- Kjennskap til opplæringsloven og videregående opplæring
Personlig egnethet vil bli vektlagt, og søkere må ha gode kommunikasjons- og formidlingsevner, høyt engasjement og være relasjonsorientert med gode samarbeidsevner.
Synes du dette høres ut som noe for deg eller noen du kjenner?
Les mer om og søk på stilingen her. Lenke til et annet nettsted, åpnes i nytt vindu.
Sist oppdatert

HR-avdelingen tar rekrutteringsarbeidet på alvor og har opprettet en helt ny stilling.
